Ten element serwisu wymaga nowszej wersji Flash Playera.
Mozesz pobrac go za darmo uzywajac ponizszego linku.
Potrwa to tylko chwilę.

 

Ten element serwisu wymaga nowszej wersji Flash Playera.
Mozesz pobrac go za darmo uzywajac ponizszego linku.
Potrwa to tylko chwilę.

Ten element serwisu wymaga nowszej wersji Flash Playera.
Mozesz pobrac go za darmo uzywajac ponizszego linku.
Potrwa to tylko chwilę.

Jaki będzie Stadion Miejski w Poznaniu po rozbudowie?
Stadion Miejski w Poznaniu to obiekt nowoczesny, wielofunkcyjny, stawiający na promocję sportu, zdrowia i rekreacji. To obiekt klasy ELITE, który będzie areną mistrzostw EURO 2012 oraz wielu innych imprez sportowych i kulturalnych na skalę międzynarodową. To miejsce, którego Poznań potrzebuje jako miasto z bogatą tradycją sportową.

Forma architektoniczna
Po rozbiórce trybun I i III rozpoczyna się budowa nowych, które razem z trybuną II i IV łączą się w całe audytorium stadionowe. Boisko piłkarskie otaczać będą zatem 4 trybuny o konstrukcji żelbetowej. Każda z nich będzie zarówno widownią, jak i przestrzenią użytkową. Trybuny wraz z zadaszeniem tworzą zwartą bryłę stadionu.

Ten element serwisu wymaga nowszej wersji Flash Playera.
Mozesz pobrac go za darmo uzywajac ponizszego linku.
Potrwa to tylko chwilę.Dach stadionu stanowi membranowe pokrycie koloru naturalnego jedwabiu, z widocznym podziałem modularnym co 9 metrów, co daje wrażenie delikatnego pofalowania i płynności powierzchni. Dodatkowo, ujawnia się na płaszczyźnie gra światłocieni dzięki wprowadzeniu łukowych rur mocowanych do kratownic nośnych dachu pod kątem 90 stopni. W połaci dachu nad trybuną nr II wprowadzono wycięcie, celem zapewnienia doświetlenia planowanej tam części hotelowej. Dach jest tutaj ażurowy, tworzą go pionowe i poziome liny stalowe, na których przewiduje się umieszczenie elementów pnącej zieleni. Szkielet całego zadaszenia ma konstrukcję stalową, na budowę której zostanie wykorzystane około 7 tys. ton stali.

Wszystkie miejsca na widowniach projektuje się jako siedzące. Dla większej wygody uczestniczenia w widowiskach sportowych na stadionie zamontowane zostaną dwa telebimy umożliwiające oglądanie zbliżeń i powtórek z boiska.
Stadion wyposażony będzie w niezbędne zaplecze handlowo – usługowe i socjalno – użytkowe.

Podstawowe dane:
Trybuna nr I
długość = 136,13 m
szerokość = 58,64 m
Trybuna nr II
długość = 128,73 m
szerokość = 48,35 m
Trybuna nr III
długość = 136,13 m
szerokość = 58,64 m
Trybuna nr IV
długość = 189,00 m
szerokość = 42,80m

Wymiary całego stadionu
długość = 213,30 m
szerokość = 220,27 m
wysokość = 56,16m= 139,31 m. n.p.m.


Trybuna I (od strony boisk treningowych):
Trybuna I jest trybuną główną przeznaczoną przede wszystkim dla zawodników, prasy i gości specjalnych. Istnieje tutaj jedna kondygnacja podziemna - 4,90, która pełni funkcję garażu dla super VIP-ów i zaplecza technologicznego dla basenów SPA dla zawodników. Sześć kondygnacji nadziemnych przeznaczonych jest na pobyt ludzi:
• poziom -0,99 - zaplecze dla zawodników, sędziów i osób im towarzyszących, zaplecze prasy, pomieszczenia biurowe, magazynowe i techniczne, zaplecze cateringu. Część kondygnacji przeznaczona jest pod przyszłe inwestycje.
• poziom +2,80 - to głównie pomieszczenia dla prasy, pomieszczenia biurowe, socjalne i techniczne oraz zaplecze cateringu.
• poziom +6,60 - kondygnacja otwarta, głównie stanowi komunikację dla kibiców na niższe i wyższe audytoria trybun, wyznaczone zostały na tym poziomie miejsca pod punkty gastronomiczne, toalety, w centralnej części obszar wejściowy dla VIP-ów, dodatkowo punkt medyczny, zaplecze cateringu i pomieszczenia magazynowe.
• poziom +10,23 - poziom przeznaczony dla VIP-ów, restauracje, zaplecze cateringu i pomieszczenia magazynowo-techniczne, pomieszczenia dla służb specjalnych na dwóch poziomach: +10,23 i półpiętro +13,93
• poziom +15,84 - przestrzenie dla prasy - z biurami, studia telewizyjne, pokój realizatorski, zaplecze socjalne dla pracowników, zaplecze magazynowe cateringu, pomieszczenia magazynowo-techniczne, część kondygnacji jako poziom techniczny, m.in. na centrale wentylacyjne i zewnętrzne jednostki klimatyzacyjne
• poziom +19,80 - stanowi głównie komunikację dla kibiców na wyższe audytorium trybuny, wyznaczone zostały na tym poziomie miejsca pod punkty gastronomiczne i toalety
• na poziomie +24,09 trybuny I znajduje się powierzchnia pod przyszłe zadania – istnieje możliwość jej zagospodarowania w dalszym etapie przez właściciela stadionu.

Trybuna II (od strony fortu VIII):Trybuna II jest trybuną przeznaczoną dla kibiców. Jest to istniejąca trybuna z dobudowanym III poziomem widowni. Kondygnacje nadziemne przeznaczone są na pobyt ludzi:
• poziom +-0,00 - głównie pozioma komunikacja dla widzów i zaplecze sanitarne, adaptacja trybuny polega na stworzeniu niewielkiego zaplecza magazynowego cateringu i wyznaczenie miejsc na punkty gastronomiczne.
• pośrednie poziomy pomiędzy klatkami schodowymi wykorzystane są na zaplecze sanitarne.
• poziom +20,13 - pozioma komunikacja widzów z trybuny, wyznaczone miejsca pod punkty gastronomiczne.
Na kilku poziomach od strony fortu VIII zarezerwowano miejsca dla części hotelowej.


Trybuna III (boczna, od ul. Bułgarskiej):Trybuna III jest trybuną dla kibiców i gości. Pięć kondygnacji nadziemnych przeznaczonych jest na pobyt ludzi.
• poziom +-0,00 - jest do wykorzystania pod przyszłe inwestycje, dodatkowo niewielką część tej kondygnacji stanowi zaplecze magazynowe cateringu, chłodnie, pomieszczenia socjalne i techniczne.
• poziom +3,30 – zlokalizowano tutaj kuchnię, pomieszczenia wypoczynkowe dla personelu, biura, WC, sanitariaty i magazyny. Przewidziana jest także powierzchnia na dwa pomieszczenia konferencyjne: na 25 i 50 osób oraz na pracownię fotograficzną.
• poziom +6,60 - kondygnacja otwarta, stanowi głównie komunikację dla kibiców na niższe i wyższe audytoria trybun, wyznaczone zostały na tym poziomie miejsca pod punkty gastronomiczne, toalety, w niewielkiej części zaplecze cateringu i magazyn.
• poziom +10,23 - poziom przeznaczony dla VIP-ów (26 boksów i restauracja wraz z zapleczem) oraz na pomieszczenia magazynowo-techniczne, pokój wypoczynkowy i punkt medyczny.
• poziom +15,84 - jest poziomem technicznym, zupełnie zamkniętym dla widzów i osób z zewnątrz, zlokalizowane są tu pomieszczenia techniczne, m.in. na centrale wentylacyjne i zewnętrzne jednostki klimatyzacyjne.
• poziom +19,80 - stanowi głównie komunikację dla kibiców na wyższe audytorium trybuny, wyznaczone zostały na tym poziomie miejsca pod punkty gastronomiczne, toalety.
• poziom +24,09 – to powierzchnia przewidziana do zagospodarowania w dalszym etapie przez właściciela stadionu.


Trybuna IV
Trybuna IV - istniejąca, przeznaczona jest dla kibiców.
Cztery kondygnacje nadziemne:
• poziom +-0,00 - wykorzystany w przyszłości jako zaplecze imprez widowiskowych (koncertów, przedstawień),
• poziom +3,30
• poziom +6,60 - kondygnacja otwarta, wyznaczone zostały na tym poziomie miejsca dla widzów niepełnosprawnych z dostępem do wind oraz punkty gastronomiczne.
• poziom +9,90
• poziom +15,50.


Krzesełka na widowni.
Wszystkie miejsca na widowniach projektuje się jako siedzące – będą to krzesełka kubełkowe i składane, wykonane z tworzywa sztucznego, niepalne, na własnej konstrukcji stalowej. Ich wykończenie będzie zróżnicowane. Miejsca na trybunach będą ponumerowane, anatomicznie ukształtowane i trwale przytwierdzone do konstrukcji. Dla widzów - plastykowe, a dla VIP-ów, prasy , komentatorów TV - wyściełane, dla loży prezydenckiej - specjalne wyściełane. Krzesełka będą montowane na trybunie w taki sposób, aby uzyskać prawidłową widoczność i zachować przewyższenie minimum 12 cm.


Odległość Stadionu od obiektów sąsiadujących
Odległość od zabudowań przy ul. Ptasiej wynosi ok. 165 m.
Odległość od zabudowań przy ul. Bułgarskiej wynosi ok. 140 m.
Odległość od zabudowań przy ul. Rumuńskiej wynosi ok. 95 m.


DANE TECHNICZNE:
Układ konstrukcyjny obiektu
Ściany projektuje się w technologii tradycyjnej z bloczków silikatowych „Silka”.
• Ściany osłonowe, elewacyjne obiektu projektuje się jako murowane z ociepleniem metodą lekką mokrą lub suchą - w zależności od sposobu wykończenia elewacji.
• Ściany działowe projektuje się jako murowane, grubości 12 , 25 i 18 cm z bloczków silikatowych oraz typu stg.
• Ściany stykające się z powietrzem zewnętrznym projektowane są jako ocieplane.
• Ocieplenie będzie zastosowane od środka z warstwą paroizolacyjnej folii.

Materiały wykończeniowe
Ściany wewnętrzne
- tynki maszynowe,
- malowanie farbami silikatowymi,
- tynki dekoracyjne Stolit Milano
- pomieszczenia usługowe tynki, gresy
- w pomieszczeniach higieniczno - sanitarnych - gresy, ścianki działowe grubość 3mm- typ trespa interior, kolor RAL9006.
Sufity - tynkowane, w części podwieszane modułowe OWA 120x 30, System S 9b, toalety 60x60, 120x30.
Główne ciągi komunikacyjne system sufit podwieszany Owa Tecta system S-31 Clip-in płyta o perforacji 22/9.5 Ao =66.8%.
Stolarka drzwiowa- drewniana lub stalowa p-poż.
Ślusarka okienna RAL 9006. Szklenie zestawem szyb o k=1,1 W/m2K o lekko niebieskim zabarwieniu.

Drzwi wewnętrzne do pomieszczeń biurowych, obsługi - porta classic dekor wenge. Drzwi p.poż. EI 30 - drzwi stalowe Porta, kolor RAL 9006 drzwi EI - 60 drzwi stalowe Hormann kolor RAL 9006. Drzwi wyposażone w samozamykacze GEZE. Na drogach ewakuacyjnych wszystkie drzwi muszą być wyposażone w sztaby antypaniczne.
Posadzka na gruncie - ocieplona na całej powierzchni.

Izolacje cieplne
• Posadzka na gruncie - styropian, twardy gr 6 cm, (pod całą powierzchnią).
• Ocieplenie ścian - płyty wełny mineralnej, fasadowe, gr. 12 cm ze szczelnymi stykami
• Ocieplenie stropów, stropodachów, trybun - płyty wełny mineralnej, dachowej grubości

Izolacje przeciwwilgociowe i paroizolacje
• Stropy i trybuny oraz posadzki wykonane będą z betonu szczelnego, W6
• Specjalistyczne folie paroizolacyjne - ocieplenie ścian i stropów od wnętrza
• Uszczelnienie styków i dylatacji np. wg systemu „Sika”
• Izolacja posadzki na gruncie-folia izolacji przeciwwilgociowej 2x na zakład min 1.0 m
• Izolacja pozioma ścian - 2 x folia
• Izolacja pionowa ścian - płynna, wg wybranego systemu np. Sika

Sposób zapewnienia warunków niezbędnych do korzystania z tego obiektu przez osoby niepełnosprawne, w szczególności poruszające się na wózkach
Obiekt spełniać będzie wymogi dostępności dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. Według projektu widzowie na wózkach mają zapewnione miejsca w pierwszym rzędzie na trybunie nr I i nr III.

 

Ten element serwisu wymaga nowszej wersji Flash Playera.
Mozesz pobrac go za darmo uzywajac ponizszego linku.
Potrwa to tylko chwilę.


 
 
© 2008-2010 EURO Poznań 2012 Sp. z o.o.